Jesteś wPrasa lokalna

Prasa lokalna


"Echo Dopiewa" - stan faktyczny

W październikowym wydaniu „Echa Gminnego” zamieściliśmy rzetelną informację pt. ”Maria Całka wygrała proces z Gminą Dopiewo o ECHO DOPIEWA”, w którym poinformowaliśmy opinię publiczną o tym, iż Wójt Gminy Zofia Dobrowolska wraz z redaktorem „Czasu Dopiewa” - Adamem Mendralą - zbyt wcześnie obwieszczali wszem i wobec, że Gmina Dopiewo wygrała proces o „Echo Dopiewa” („Czas Dopiewa” maj-lipiec 2012 art. „Jeżeli nie tak, to jak” i „Wygraliśmy proces o Echo Dopiewa”).

Jak nie wykonać uchwały? Wystarczy zmienić nazwę gazety

Rada Gminy Dopiewo w dniu 12 czerwca 2014 r. uchwaliła zasady dotyczące gazety samorządowej "Czas Dopiewa" (pdf). Jak można było się domyślać, pani Dobrowolska nie ma najmniejszej ochoty oddać swojej własnej (finansowanej z publicznej kasy) tuby propagandowej komukolwiek (a tymbardziej radnym), więc zrobiła "kuku" Radzie Gminy i wydała gazetę, która wygląda dokładnie jak "Czas Dopiewa" ale nazywa się inaczej. Nazwa nowej/starej tuby nie jest ani odkrywcza ani nowa, gdyż nazywa się po prostu "dopiewo.pl".

Materiały publicystyczne (???)

Ukazał się w internecie kolejny rejestr umów (link). Dostarcza on wielu informacji, a jednocześnie rodzi kolejne pytania związane z wydawaniem środków publicznych.

Nowa gazeta - Szansa dla Gminy

Wczoraj w skrzynce pojawiła się nowa gazeta SZANSA DLA GMINY pytanie kto za tym stoi. Zbliżający się czas wyborów samorządowych i do Europarlamentu powoduje wysyp różnych czasopism, jednakże trudno wyczuć autorów tej gazetki. Nie atakuje ona nikogo - stara się być neutralna. Ma w sobie coś z wydawanego kiedyś "Gońca Dopiewskiego" - ciekawe co się stało z tym wydawnictwem.

Ogłoszenia MojeDopiewo.pl | Dopiewo

Komentarze