Jesteś wPrasa lokalna

Prasa lokalna


"Echo Dopiewa" - stan faktyczny

W październikowym wydaniu „Echa Gminnego” zamieściliśmy rzetelną informację pt. ”Maria Całka wygrała proces z Gminą Dopiewo o ECHO DOPIEWA”, w którym poinformowaliśmy opinię publiczną o tym, iż Wójt Gminy Zofia Dobrowolska wraz z redaktorem „Czasu Dopiewa” - Adamem Mendralą - zbyt wcześnie obwieszczali wszem i wobec, że Gmina Dopiewo wygrała proces o „Echo Dopiewa” („Czas Dopiewa” maj-lipiec 2012 art. „Jeżeli nie tak, to jak” i „Wygraliśmy proces o Echo Dopiewa”).

Jak nie wykonać uchwały? Wystarczy zmienić nazwę gazety

Rada Gminy Dopiewo w dniu 12 czerwca 2014 r. uchwaliła zasady dotyczące gazety samorządowej "Czas Dopiewa" (pdf). Jak można było się domyślać, pani Dobrowolska nie ma najmniejszej ochoty oddać swojej własnej (finansowanej z publicznej kasy) tuby propagandowej komukolwiek (a tymbardziej radnym), więc zrobiła "kuku" Radzie Gminy i wydała gazetę, która wygląda dokładnie jak "Czas Dopiewa" ale nazywa się inaczej. Nazwa nowej/starej tuby nie jest ani odkrywcza ani nowa, gdyż nazywa się po prostu "dopiewo.pl".

Materiały publicystyczne (???)

Ukazał się w internecie kolejny rejestr umów (link). Dostarcza on wielu informacji, a jednocześnie rodzi kolejne pytania związane z wydawaniem środków publicznych.

Nowa gazeta - Szansa dla Gminy

Wczoraj w skrzynce pojawiła się nowa gazeta SZANSA DLA GMINY pytanie kto za tym stoi. Zbliżający się czas wyborów samorządowych i do Europarlamentu powoduje wysyp różnych czasopism, jednakże trudno wyczuć autorów tej gazetki. Nie atakuje ona nikogo - stara się być neutralna. Ma w sobie coś z wydawanego kiedyś "Gońca Dopiewskiego" - ciekawe co się stało z tym wydawnictwem.

Dożynki w listopadzie

Mendrala znowu się nie wyrabia. Spragniony informacji ze źródła sprawdzam sobie prasę samorządową i w Dopiewie nadal dożynki. Mówię rzecz jasna o Czasie Dopiewa oraz jego redaktorze naczelnym.

Puls Gminy w radio BlueFM

3 września na antenie Radia Blue FM 103,4 został wyemitowany wywiad z Agnieszką Wilczyńską Redaktor Naczelną miesięcznika Puls Gminy.

Nowa gazeta w Skórzewie

Nazywam się Piotr Świątkowski, mieszkam w Skórzewie na końcu Poznańskiej. Myślicie, że w Skórzewie potrzebna jest gazeta? Chciałbym wydawać raz w miesiącu 8 stron o ludziach i problemach w Skórzewie i okolicy.

Gmina Dopiewo na bieżąco ze światowymi trendami

Pragnę zauważyć, że gmina Dopiewo pomimo braku sukcesów odnośnie ostatnich podsumowań i rankingów, stara się nadążać za światowymi trendami i innowacjami. Dział promocji w urzędzie pod kierownictwem Adama Mendrali wziął sobie najwyraźniej do serca decyzję amerykańskiej edycji Newsweeka i od lipca br. nie publikuje żadnych informacji na papierze.

Komentarz do ostatniego nr "Czasu Dopiewa"

Mieszkańcy jak dzieci trzeba im wbić do głowy aby uwierzyli, że wszyscy są "be", tylko "pani na włościach" wie wszystko najlepiej - taki wniosek nasuwa się po przeczytaniu ostatniego nr "Czasu Dopiewa".

Goniec Dopiewski - to już koniec?

Czy to już koniec "Gońca Dopiewskiego"? Na stronie internetowej tego czasopisma numer kwietniowy, w skrzynce pocztowej też nic od dawna nie było... a zapowiedzi były bardzo obiecujące...

U nas w Dopiewie 2/2012

Kolejny odcinek z serii lokalnego przeglądu prasy. Jak pewnie większość z Was zauważyła - w skrzynkach pocztowych od paru dni można odnaleźć lutowy numer bezpłatnego pisma "U nas w Dopiewie".

U nas w Dopiewie 1/2012

Poniżej najnowszy numer "U nas w Dopiewie" nr 1/2012.

Nowa gazeta "Przedmieścia"

Od pewnego czasu dochodzą mnie informacje, że w gminie Dopiewo ma się wkrótce ukazać pierwszy numer nowego pisma informacyjnego pod tytułem "Przedmieścia".

Ogłoszenia MojeDopiewo.pl | Dopiewo

Komentarze