Jesteś wOdpady

Odpady


Od 1 stycznia 2014 nasze śmieci wywiezie TP-KOM

Od 1 stycznia 2014 nowa firma (TP-KOM) zgodnie z wygranym przetargiem będzie wywoziła nasze śmieci. Ciekawe czy czeka nas kolejny bałagan, bo przecież nowi pracownicy muszą poznać nowe trasy. Poza tym w specyfikacji zamówienia znowu nie ma kilku wspólnot mieszkaniowych, co oznacza, że TP-KOM z Tarnowa Podgórnego będzie wywozić śmieci z tych wspólnot co dwa tygodnie.

Odbiór odpadów zielonych

W dniach od 18 do 22 listopada 2013 r. odbędzie się zbiórka odpadów zielonych (liści, gałęzi, trawy, itp.) z terenu gminy Dopiewo. Szczegółowy harmonogram odbioru z podziałem na miejscowości pojawił się 14 listopada br.

Śmieci Skórzewo, czyli Bareja II

Odbiór odpadów "zielonych" w naszej gminie kuleje. Odpady tygodniami leżą przed posesjami. Urzędnicy nie wiedzą co z tym fantem zrobić, a nasi Czarodzieje ze Skórzewa (Przestacki, Dziembowski i Moskalik) fundują nam siłownię na świeżym powietrzu...

Nowy harmonogram odbioru odpadów

Ukazał się nowy harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Dopiewo. Będzie obowiązywać od lipca 2013 roku. Wywozem śmieci zajmie się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Rokietnicy.

PUK Rokietnica wywiezie nasze śmieci po 1 lipca br.

W dniu 10 czerwca br. ostatecznie wybrano wykonawcę zadania polegającego na wywozie odpadów komunalnych z terenu gminy Dopiewo w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2013 r.

Przetarg na wywóz odpadów w Selekcie

Otwarcie ofert na wywóz odpadów z gminy Dopiewo nastąpiło dzisiaj, tj. 15.05.2013 r. o godz. 12.00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Czempiń.

Skoszona trawa

Jak rozwiązujecie w tym roku problem z skoszona trawą ?

Propozycje które znam z forum:

GIODO zbada deklaracje śmieciowe

W momencie, gdy ukazały się wzory deklaracji śmieciowej pojawiło się sporo głosów, że związek Selekt wymaga od mieszkańców zbyt wielu danych osobowych, które nie są niezbędne do wypełniania zadań związanych z zagospodarowaniem odpadów komunalnych.

Odpady

Mam pytanie odnośnie odpadów wielkogabarytowych. Wiem że w gminie są zbiórki ale czy jest jakiś punkt do którego samemu można zawieźć stare łóżko, fotel itp?

Zabudowa wielorodzinna - odbiór śmieci co tydzień

Przypomnijmy, że od 1 lipca br. rusza nowy system zagospodarowania odpadów. Jako gmina Dopiewo jesteśmy zrzeszeni w związku międzygminnym Selekt, który będzie obsługiwał naszą oraz 20 innych gmin w zakresie odbioru i zagospodarowania śmieci.

Spotkanie w sprawie śmieci [2]

W ramach kontynuacji wątku Spotkanie w sprawie śmieci zamieszczamy zbiór najważniejszych wyjaśnień podanych przez przedstawicieli Związku SELEKT w odpowiedzi na pytania zadane przez uczestników spotkania.

Spotkanie w sprawie śmieci

We wtorek 12 marca br. o godz. 14:00 z inicjatywy Rady Gminy Dopiewo odbyło się specjalne spotkanie radnych i mieszkańców z przedstawicielami Związku Selekt w sprawie zmian w systemie zagospodarowania odpadami. Jest już dostępne nagranie.

Puls Gminy - numer "śmieciowy"

Zapraszamy do zapoznania się z numerem specjalnym Pulsu Gminy, który poświęciliśmy w całości gruntownym zmianom w gospodarce odpadów. W numerze m.in. szczegóły odnośnie wypełniania deklaracji, wywiad ze specjalistą ds. odpadów Marianem Walnym, a także garść szczegółów na temat Centrum Zagospodarowania Odpadów Selekt w Piotrowie Pierwszym.

Rewolucja śmieciowa w Dopiewie czyli dezinformacja w pełni

Po kompletnej urzędowej ciszy w temacie śmieci nasz dział "promocyjny" w Urzędzie Gminy Dopiewo zgodnie ze swoją normą zaczyna rzucać szczątkowe informacje na ostatnią chwilę. Na złożenie deklaracji mamy czas do 28.02. a mimo to informacje wysyłane przez urząd są niespójne i mało klarowne.

Zrób sobie śmieciowy test

W czwartek 24 stycznia startuje styczniowa sesja testów online poświęcona gospodarce odpadami komunalnymi. Oprócz testów dotyczących dziesięciu dotychczasowych modułów tematycznych dostępne będą również nowe dwa testy poświęcone przetargom na odbiór i zagospodarowanie odpadów oraz przedsiębiorczości społecznej.

Ogłoszenia MojeDopiewo.pl | Dopiewo

Komentarze