Jesteś wForum / Sprawy lokalne / Bis Trans rozkład jazdy

Bis Trans rozkład jazdy


pawelek - Data publikacji 12.02.2010 23:23 Bis Trans rozkład jazdy RSS


Otrzymaliśmy od Asi skan z rozkładem jazdy nowej linii komunikacyjnej BIS TRANS.

Może ktoś ma informację na temat cen?

Kategorie

Z tego co słyszałam to przejazd z Palędzia do Poznania kosztuje 3zł

Witam!

No proszę, więc czasami słyszy się w tej gminie również dobre wieści:) Szkoda, że zawsze związane są z prywaciarzami bo gmina się nie wysila.

Przydało by się jeszcze dowiedzieć gdzie się zatrzymuje oraz czy ma stałe przystanki czy można kiwać gdzie bądź Smile
Fajne było by również zdjęcie tego transportu, żeby było wiadomo
komu kiwać Smile

Pozdrawiam
M.

Busy zatrzymują się na przystankach. Białe z zielonymi napisami:)

Pewnie sprawdzę w poniedziałek rano Smile Dzięki za info Smile

Edit: Faktycznie - białe mikrobusy bez napisu ale z zielonym neonem widocznym z daleka Smile

Portret użytkownika rudy2

Czy to jest alternatywa do eurobus czy to samo tylko nazwa zmieniona

Portret użytkownika monisieq

Z tego co widzę, nie kursuje w soboty, a to przykre. niestety Sad
Hej, hej, a Eurobusy wycofują, czy cu?

Witam ponownie

Z tego co widziałem na przystanku to dla uzyskania rozkładu w Skórzewie (os. Makowe) trzeba doliczyć 16-18 minut do rozkładu początkowego z Dopiewa (np. 7:10 --> 7:26, 8:10 --> 8:28).

Dziwne, że tak szybko dogadali się ws. przystanków i wieszania rozkładów (Eurobus miał z tym przecież mnóstwo problemów i kosztów, a rozkładu do tej pory nie powiesili na przystankach). Czyżby to sama gmina stworzyła konkurencję żeby wykończyć Eurobus?(Oo) Taka mała moja teoria spiskowa Wink

Pozdrawiam
M.

Czy ten bus jest tańszy od starego?, szkoda że nie jeździ częściej i nie jeździ w weekendy to duży minus i wieczorami.

Z tego co wiem to Bis Trans zalożyl pracownik Eurobusa

Portret użytkownika rudy2

Z tego co powiedział kierowca z Ogrodów do Skórzewa 3 pln i mam też rozkład jazdy od kościoła do ogrodów dostałem od uczynnego kierowcy

Witam! z tego co widzę to kierowcy Bis trans jeżdżą cały czas bez przerwy na Lini. Nie uważacie,że to bardzo niebezpieczne?? Niby dobrze ,że jakiś nowy transport ale szczerze wole czekać godzinę a nie jechać i może zaraz mieć wypadek, bo kierowcy się uśnie...

Rzadko korzystam z komunikacji publicznej , ale okazjonalnie owszem ... miałem okazję raz jechać środkiem lokomocji firmy Bis Trans. I skoro poruszyłaś pewną wątpliwość to czuję się też wyrwany do tablicy. Zauważyłem jadąc może z dwa tygodnie temu, e ów pojazd dwuśladowy wyglądał na dopuszczony do ruchu na siłę!! Przednia szyba pęknięta z posuwającą się "pajęczyną" do tego gość, czytaj kierowca jechał już od Poznania na rezerwie. No cóż, adrenalinka czasem jest i dla zdrowia dobra;-). Pomijam fakt, że tak nie powinno być, ale po co właściciel naraża na stres kierowców w przypadku gdyby...On ma myśleć jak jechać bezpiecznie i jak być miłym dla pasażerów, a nie jeszcze przyjmować na klatę czyjeś niedociągnięcia. To taka moja dygresja w tym temacie. (trochę trąca Egiptem;-)

Portret użytkownika Nenufar

Jak miałem 5 lat to też lubiłem stać całą droga przy kierowcy i patrzeć mu na ręce, zegary i gajgę zmiany biegów!

Szkoda tylko że te wszystkie autobusy Bis trans omijają Dąbrowe!!!

Ja zdecydowanie wole transport Euro-bus.Mam do nich zaufanie. Naprawdę są mili kierowcy, a nie tak jak tamci z miną zabójcy Shock a wy co sądzicie?

Portret użytkownika marecky225

zawsze jakas konkurencja - dla nas szarych zuczkow lepiej bo ceny beda nizsze. Pracujcie w weekendy !!

Portret użytkownika marecky225

sorry for mistake !

tu nie chodzi o konkurencje... tylko jak oni tak mogą jeździć po tyle godzin.. ja się boje tego dlatego do nich nie wsiadam ..

Uważam, iż bardzo dobrze że powstała nowa sieć busów którymi można dojęchać do Poznania. Wielokrotnie korzystałam już z tej sieci i jestem bardzo zadowolona, busy są zawsze wysprzątane i umyte, kierowcy schludnie ubrani i bardzo uprzejmi, przyjeżdżają zawsze na czas nie licząc problemów z budową kanalizacji w Skórzewie. Jest to prawdziwa konkurencja do Eurobusa którego tabor w porównaiu do Bis Transa zostawia wiele do życzenia. Miło by było gdyby Bis Trans jeździł też w Soboty. Co Wy na to?

Byłbym w niebo wzięty gdyby Bis Trans jeździł w weekendy (nie tylko w soboty). Tak to przez wakacje pozostaje tylko PKP a nie jest to wygodna opcja jak jest się blisko Ogrodów. Pdr!

Wolę jeździć Eurobusem - może trochę gorsze samochody, ale obsługa w porządku, godziny odjazdów lepsze. Ponadto wiem że Eurobus bezinteresownie wspiera lokalne inicjatywy sportowe m.in. młodzieżowy klub piłki ręcznej GOSiR Dopiewo i Orkan Konarzewo. Tak więc, nie tylko dobre usługi, ale też wyczulenie na sprawy społeczne.

Czy ktoś posiada aktualne rozkłady jazdy busów dla miejscowości Skórzewo?

Czy posiada ktokolwiek aktualny plan jazdy busików z Dąbrówki do Poznania i z Poznania do Dąbrówki? Pozdrawiam!

czy ktoś ma może aktualny rozkład z ogrodów i ze skórzewa na ogrody?
Pozdrawiam Smile

A co można zrobić, żeby busy jeździły przez Zakrzewo i Dąbrowę??????????

Portret użytkownika JotPe

Na pewno będą jeździły przez Zakrzewo i Dąbrowę (albo chociaż tak jak 718 z zachaczeniem o Dąbrowę) te weekendowe Bis-Transy. W dni robocze pomyślę o szczycie- to też zależy jak się będzie kształtował rozkład 718/719 w tych miejscowościach i jak (za) duże będą interwały. W założeniu jednak busy mają być czymś w rodzaju linii pośpiesznej.

Widziałem wywieszkę w busie bistransie że od 01/03 wproadzają ofertę karnetów ulgowych . Warunek trzeba przedstawić aktualną legitymację. Czy dotyczy to tylko młodzieży szkolnej, studentów czy także osób starszych wiekiem >70, które autbusami ZTM Poznań podróżują za darmo. Dzięki za info

a może przedłużyli by trasę do Konarzewa?

Portret użytkownika JotPe

Karnety ulgowe są zarówno dla osób uczących się i tym samym posiadających legitymacje szkolne/studenckie, jak i dla emerytów oraz innych osób posiadających zwyczajowo ulgę 50% (kwestia indywidualna).

@Paczek: Pomysł gdzieś tam się już kreuje, na razie musi wystarczyć dziewiętnaście kursów 791 w dni robocze z przesiadką w Dopiewie.

Witam wszystkich na forum chciałam się dowiedziec jak będą kursowac busy w wakacje, z tego co wiem to Spidibus będzie miał jakis wakacyjny rozkład jazdy ale nie wiem jak będzie kursowac bis a i jeszcze jedno chchoałam poruszyc na stronie gminy w rozkładach jazdy jest linia Eurobus chociaż nie rozumiem tego rozkładu dlatego że kursuje firma spidibus, Pytałam się kierowcy to dostałam odp że do końca czerwca jeżdzą na rozkładzie eurobusów i eurobus w czerwcu kończy swoje kursowanie i najprawdopodobniej nie będzie kursowac tylko w to miejsce wchodzi spidibus, jak jest z karnetami w bis transie jestem z Dąbrówki orientujecie się jak wygląda cenowo

może być powtórka z zeszłego roku..że przestali jeździć...

Portret użytkownika JotPe

Z dniem 1.07 kończy się po kilku latach koncesja Eurobusowi, nie została ona przedłużona i przewoźnik znika z trasy.
W zamian pojawia się Spidibus (który od jakiegoś czasu jeździ jeszcze jako podwykonawca Eurobusa), który wystąpił o zezwolenie z takim samym rozkładem jazdy, jaki ma Eurobus (16 par kursów tylko w dni robocze, okrojono tylko pierwszy kurs poranny).

Z racji tego, że jest to nowy przewoźnik, pracujący na swój rachunek, zachęcam do przypatrywania się jakości usług (zwłaszcza stosunku do rozkładu)-w przypadku Eurobusa i tak mieli oni gdzieś skargi i pouczenia od ZTM-u, gdyż zwijali już działalność. Spidibusowi natomiast za takie postępowania (hipotetycznie oczywiście) grozi cofnięcie koncesji.

Jeśli chodzi o jakiekolwiek działania związane z jeżdżeniem w wakacje- zarówno Eurobus jak i Spidibus nie zwykli informować o swoich działaniach w stylu zawieszanie kursów czy powrót na linię urzędu gminy i zawsze jest niespodzianka. Wink

Ogłoszenia MojeDopiewo.pl | Dopiewo

Komentarze