Jesteś wForum / Palędzie / Podziękowanie za udział w koncercie charytatywnym zespołu Zakopower

Podziękowanie za udział w koncercie charytatywnym zespołu Zakopower


Anna Stengert - Data publikacji 28.09.2011 10:52 Podziękowanie za udział w koncercie charytatywnym zespołu Zakopower RSS


Szanowni państwo, trochę czasu już minęło od koncertu a ja ciągle przeżywam to wydarzenie.

Przede wszystkim bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy bezinteresownie pomagali mi przy organizacji i wspierali mnie w trudnych chwilach, czyli mojej sąsiadce Marysi Talarczyk za ogromne zaangażowanie i serce, sąsiadowi Maćkowi Nowakowskiemu, mieszkańcom naszego kochanego Palędzia i Dąbrówki za tolerancję na cały ten bałagan. Pani Zosi Dobrowolskiej, naszej Wójt gminy Dopiewo za to, że jest taka niesamowita, za jej dobre fluidy i za Jej i Tomka Pawłowskiego "ratunek", Asi Dutkiewicz, Basi, Grzesiowi, Markowi, Urzędowi Gminy Dopiewo za aktywne włączenie się w tę akcję. Naturalnie wielki ukłon dla wszystkich sponsorów i tych, którzy finansowo wsparli koncert. Nie zapominajcie o nas przy następnej imprezie! Czułam,że tego 2 września byliśmy tak bliżej siebie. Dziękuję za ciepło, niech będzie z nami jak najdłużej. Pozdrawiam gorąco. Anna Stengert

Koncert zespołu Zakopower był nie wątpliwie dużym wydarzeniem artystycznym.... i tyle.Czy był to koncert charytatywny? Trudno ocenić, organizatorzy do tej pory nie wypowiedzieli się ile pieniędzy zebrali. Jedynie Urząd Gminy Dopiewo podał że zebrał do puszek ok. 10 tys.zł, a były przecież aukcje przedmiotów, pieniądze od firm sponsorujących no i przede wszystkim dochód ze sprzedaży biletów który był deklarowany że zostanie przekazany Justynie i Bartkowi. No chyba że dochodu nie było, jeżeli tak to należałoby się zastanowić nad sensem takich spektakli, po co wydawać takie olbrzymie pieniądze (szacuje że ok. 80000zł) na opłacenie wykonawców i oprawy technicznej skoro efekt finansowy jest mizerny. W mojej ocenie koncert w minimalnym stopniu osiągnął swój cel, w przeciwieństwie dla organizatorów i co nie których polityków którym pozwolił zaistnieć.

Portret użytkownika Anna Stengert

Szanowna Pani!Napisałam już długi wywód do Pani ale dzieki naszemu wspaniałemu Lexelowi łącze zostało przerwane i nie wysłałam Pani odpowiedzi.Nie mogę udzielać informacji dotyczących finansów ale niewiele Pani się pomyliła.Pomimo,że większość artystów nie wzięła honorarium i dużo spraw organizacyjnych udało się załatwić po kosztach to i tak był to ogromny wydatek.Choć lista sponsorów była długa to ich datki niestety takie sobie.W całą tę akcję włączyło się mnóstwo ludzi dobrej woli,nie chcąc nic w zamian.Doceńmy to.Nie sądzę,żeby ktokolwiek chciał tu "zaistnieć",bo nie o to chodziło a do polityki od lat się nie wtrącam.Nie jest mi potrzebny rozgłos ale myślę,że dla naszej gminy to było super wydarzenie,że tacy muzycy jak Zakopower wystąpili w naszym skromnym Palędziu.Sądzę,że troszkę podnieśli poziom zespołów goszczacych w naszej gminie.Popełniłam wiele błędów ale też wiele się nauczyłam organizując ten koncert.Cieszę się,że teraz nasze Palędzie nie będzie już takie anonimowe i łatwiej nam będzie pozyskać inne gwiazdy na następne imprezy,tym bardziej,że tą ideą "zauroczeni" zostali ludzie,którzy profesjonalnie mogą mi pomóc.Droga Pani,ten koncert to był pierwszy krok na drodze pomocy Justynie i Bartkowi.Liczę na to,że przy wzajemnej współpracy uda nam się zrobić wiele dobrego.Poza tym odczułam,że nie był to taki zwyczajny koncert.Sporo osób mówiło mi,że czuli ciepło i dobre fluidy przez długi czas.Tego się trzymajmy,Panią też serdecznie do tego zapraszam.Będę informować na forum o następnym przedsięwzięciu.Justyna i Bartek czekają a ja się nie poddam.Proszę nie oceniać wszystkich jedną miarą.Mam nadzieję,że coś Pani wyjaśniłam a jeśli nie to zapraszam i pogadamy.Pozdrawiam Anna S.

Pani Anno, jakoś trudno uwierzyć w te Pani wywody. Z samych biletów powinno być znacznie więcej pieniędzy, skoro jeden kosztował 40 zł. Trudno policzyć ile osób było na koncercie, ale kwota 10 tysięcy jest po prostu śmieszna i wzięta z kapelusza biorąc pod uwagę ogromny rozmach przedsięwzięcia. Dziwi mnie jedynie fakt, że nikt z mieszkańców się tym nie interesuje.

Portret użytkownika Nenufar

W sumie to ciekawe; czy wiadomo ile udało się zebrać kasy?

Portret użytkownika Livia

Myślicie Państwo, że wszyscy tam byli charytatywnie?
Ze te plakaty, oswietlenia, scena, artysci, toalety, prad, czy cokolwiek innego, wszystko bylo za darmo i zebrane pieniadze to czysty zysk?
To jest nierealne.
Orgazniowanie "charytatywnego" koncertu zawsze kosztuje, nawet jesli artysta nie wezmie honorarium.
A "sponsorzy" nawet jak dają 100zł, to mają prawo nazywać się sponsorami, więc mimo, że było ich wielu, nie wiadomo na jaką kwotę.
Zdarza nam się w Fundacji organizować charytatywne eventy i dla przykładu, charytatywna impreza w znanym poznańskim klubie kosztuje około 2000zł bo mimo, że zysk z biletów jest dla Fundacji, trzeba zapłacic barmanom, szatniarkom, ochronie.
Charytatywny koncert znanej śpiewaczki operowej, która też chciała śpiewać za darmo dla naszych zwierzaków kosztowałby (nie doszedł do skutku) też kilka tysięcy.
Na Zakopawerze nie było wcale tak dużo ludzi, wiele osób sprytnie oglądało koncert zza płotu.
Moim zdaniem okropne jest doszukiwanie się nieczystych intencji w fakcie, że dzieciaki dostały 10.000zł. To jest chore.

Chore jest to że organizatorzy do tej pory nie ujawnili wszystkich przychodów jakie osiągnęli z organizacji koncertu.
Takie postępowanie niestety nasuwa przykre skojarzenia.Skoro przed imprezą tyle mówiono i pisano to dlaczego teraz nabrali wszyscy wody w usta? Było to wydarzenie publiczne i publicznie nawoływano do zbiórki pieniędzy,czemu teraz nie można publicznie rozliczyć tego koncertu?... Chyba że jest to dla organizatorów nie wygodne.Miałam bodajże bilet z numerem coś ponad 1500, nie sprzedało się zatem tych biletów tak mało.
Do tej pory jedynie Urząd Gminy Dopiewo podał ile zebrał pieniędzy do puszek. Co się stało z pieniędzmi z aukcji? Co się stało z pieniędzmi ze sprzedaży stoisk dla handlowców? Co się stało z pieniędzmi od sponsorów i ze sprzedaży biletów?
Dopóki organizatorzy nam na to nie odpowiedzą dopóty będą wątpliwości.Jak się powiedziało 'a' to trzeba mieć odwagę i powiedzieć 'b'.

Nie chciałam o tym pisać przed koncertem, bo byście mnie posadzili o czarnowidztwo. Parę lat temu bralam udział w przygotowaniu we Wrocławiu sporego balu charytatywnego przez Lions Club. Jak inni mi mówili, że dochód 20% kosztów to będzie dobre osiągnięcie, myślałam że nabijaja się że mnie. Zebraliśmy niecałe 14%.
Taka jest smutna prawda o charytatywnych eventach.
Panią Anie trzeba podziwiać, że jej się chciało. Trzeba mieć nadzieję że rozliczy się z koncertu. Inaczej nikt nie będzie chciał przybyć na następny.

Portret użytkownika Livia

Potwierdzam co napisała Palendzianka i uważam, że 10 000zl to na prawde niezły wynik.
Na pewno reszta pieniędzy pokrywała niemałe koszta zorganizowania imprezy, transportu, hotelu. To że zespół gra za darmo nie oznacza, że jeszcze zapłaci za dojazd, wyżywienie czy nocleg, tak pięknie nie ma.
Z reszta pierwsze slysze, zeby na charytatywnych eventach pobieralo sie oplaty za rozstawienie stoiska Smile i pierwsze słyszę, żeby takie koncerty rozliczało się na forach internetowych. Owsiak tak nie robi Smile

Portret użytkownika elmo

A czy nikt nie widzi, że Pani Ania zrobiła coś fajnego? Nie dość, że mogliśmy się naprawdę dobrze bawić na koncercie, to i zebrało się trochę funduszy dla dzieciaków. Uważam, że powinniśmy doceniać poświęcenie Pani Ani, jej czas, wydeptaną trawę i sam fakt, że jej się chciało! A nam co? Chce się tylko narzekać Sad
Czekam na następne takie inicjatywy. I żeby nikt się nie czepiał - nie muszą być charytatywne...

Ogłoszenia MojeDopiewo.pl | Dopiewo

Komentarze